fbq('track', 'Lead');

Pomoc dla stron WWW

Szybkie i skuteczne wsparcie dla Twojej witryny

R

Wsparcie dla WWW

Pomożemy w zmianie treści na stronie, dodaniu najpopularniejszych funkcjonalności, instalacji lub przeniesieniu na innych serwer itp.

R

Domeny / hosting

Rekordy domeny, przekierowania, konfiguracja ze stroną www oraz pocztą. Przenoszenie strony / poczty między serwerami i wiele innych.

R

Aplikacje WordPress / Joomla!

Usuwanie skutku ataków hakerskich i audyt bezpieczeństwa. Pomoc w instalacji, aktualizacji aplikacji/wtyczki oraz naprawa błędów.

Liczba realizowanych przez nas zleceń:

Wsparcie stron WWW

Przeprowadzone konfiguracje

Zlecenia dla aplikacji CMS

Usuwamy skutki ataku na Twoją stronę

 

W dzisiejszych czasach, strony są coraz częściej narażone na ataki hakerskie. Powody ataków jak i metody są bardzo różne. Podatność strony na taki atak wynika w głównej mierze z braku aktualizacji oprogramowania, co w rezultacie prowadzi do luk w jej zabezpieczeniach. Za ich pośrednictwem, hakerzy dokonują włamania, podmieniana jest treść; wgrywane złośliwe plików lub  przekierowanie Twojej strony na zupełnie inny adres www. Bardzo niebezpiecznym skutkiem ataku jest także wysyłanie spamu z Twojego serwera, co doprowadza do blokady adresu IP przez podmioty monitorujące ruch w sieci. W efekcie, wysyłając wiadomości e-mail do swoich klientów jesteś blokowany przez ich skrzynkę pocztową, a zatem Twoje szanse na kontakt elektroniczny z klientem maleją do zera. W takich sytuacjach naprawa jest niezbędną czynnością aby przywrócić działanie Twojej firmy w tym zakresie.

Naprawa i przywrócenie działania

 

Przeszukujemy stronę w celu znalezienia złośliwych plików. W tym celu potrzebujemy dostępu do strony za pośrednictwem SSH/FTP oraz do zaplecza strony.

Po usunięciu wirusów,  weryfikujemy sposób w jaki się przedostały na serwer, aktualizujemy stronę oraz wszystkie działające wtyczki.

Zapewniamy wykonanie kopii zapasowej, instalację dodatkowych zabezpieczeń oraz doradzamy naszym klientom w jaki sposób chronić się przed atakami hackerskimi w przyszłości.

Dla naszych usług wystawiamy 14 dniową gwarancję. Jeśli w przeciągu dwóch tygodni atak się powtórzy – skutki ataku naprawiamy za darmo.

Jeśli podejrzewasz że Twoją stronę spotkał atak – nie trać czasu, prześlij do nas formularz zgłoszeniowi i przywróć swoją stronę do działania.

O ataku na stronę, użytkownik zwykle dowiaduje się gdy już jest za późno. Po czym można poznać że już do niego doszło?

  •  Na stronie pojawiają się reklamy, biała strona z kodem błędu, dziwne znaki w obcym języku lub zupełnie nieznana Tobie treść.
  •  Logowanie do zaplecza strony nie jest aktywne (nie działa hasło / login).
  •  Próby wysyłania wiadomości e-mail kończą się zwrotką informującą o odrzuceniu wiadomości i zablokowaniu adresu IP serwera.
  •  Po wpisaniu Twojego adresu strony, przeglądarka zwraca komunikat o niebezpieczeństwie, co odstrasza potencjalnych klientów.
  • Chęć zablokowania strony – mogą wynikać z pobudek personalnych, są to celowe, zaplanowane działania mające na celu zatrzymanie działania strony. Najpopularniejsze ataki mają charakter ataków DDoS, czyli ciągłego wywołania strony (pingowania) aż do momentu, w którym serwer przestaje odpowiadać lub się przeciąża.
  • Wyciek informacji – hackerzy w ten sposób docierają do strony, by pozyskać informacje odnośnie naszych danych osobowych czy numerów kart kredytowych.
  • Nieautoryzowane wykonywanie kodu – w ten sposób hacker implementuje ciąg kodu w plikach na stronie. Może to skutkować wieloma rzeczami – osoba która dostaje sie na stronę może być narażona na atak hackerski. Czasem jednak hackerzy stosują te metodę by rozsyłać spam wiadomości czy reklamować swoje nielegalne treści.
  • Wandalizm – najbardziej bezsensowna czynność hackerska, mająca na celu tylko i wyłącznie atak na stronę dla zabawy

W sytuacji gdy aplikacja, szablon lub wtyczka, nie są zaktualizowane – samo usunięcie złośliwych elementów nie zapewni Ci bezpieczeństwa. Prędzej czy później, hakerzy znajdą sposób aby dokonać ataku i wykorzystać Twoją stronę np do wysyłania spamu.  Warto się zastanowić, czy nie zrezygnować z przestarzałej wersji oprogramowania która np nie jest już wspierane przez jego producenta. Wiele firm hostingowych wymaga aby naprawa strony była przeprowadzona w jak najszybszym czasie.